קארונה, סדנאות ומצרים לאורחות חיים בריאות

צרו קשר: 052-5613246 | קארונה ירון | קיבוץ בית קשת

walk your talk

אמרה זו נוגעת לכל מטפל, מורה ומנחה סדנאות, אך מנסיוני אמרה זו נוגעת גם לכל מטופל ותלמיד.  ברגע שאנחנו נפגשים עם ידע או כלי חדשים אין זה מספיק להשאירם ברמת המחשבה אלא להורידם לידיים ולרגליים ולהפעיל אותם בעצמנו.

עלינו לבדוק כיצד הם משתלבים בחיינו, כיצד אנחנו מקרינים אותם על משפחתנו וקהילתנו, ואיזה גוון אישי הם מקבלים דרכינו.

היוגה למשל, תהפוך לדרך, כאשר נפרוס את המזרון בביתנו. אנחנו יכולים ללכת לשיעורים מעוררי השראה אצל מורים מעולים, אך רק כאשר נפגוש את גופנו, נשימתנו והכרתנו בכוחות עצמנו, ניתן להם להוביל אותנו דרך דברים שלמדנו מאחרים ודרך דברים שעולים מתוך עצמנו, תיהיה היוגה כלי שרת עבורנו בכל עת שנבחר, כלי של ריפוי, של השקטת התודעה, ושל הנעת האנרגיה בגוף.

התזונה הבריאה למשל, קראנו עליה מאמרים אינסוף, דעות לכאן ולכאן, אספנו מתכונים, אבל רק כאשר לקחנו אותה אל מטבחנו ובדקנו את החומרים והכלים שבידנו, רכשנו את אלה שלא היו לנו והבנו את הנוסחאות שלה כדי לשחק איתם בעצמנו. למשל: שוקולד חי = שומן + מוצקי קקאו + ממתיק. זוהי נוסחה שכשהבנו אותה והתחלנו לשחק איתה מצאנו את השוקולד שלנו, שאנחנו וקרובינו אוהבים. אז הפכה התזונה הבריאה ללחם יומנו.

גם את ניקוי גופנו, באפשרותנו, ללמוד בעצמנו. כמי שמנחה סדנאות ניקוי גוף לקבוצות, כמי שטיפלה בהידרוקולוניק, פגשתי אנשים רבים שנמצאים במחזורים של הרעלת הגוף והפקדתו בידי אחרים לנקותו, למרות שהם בעלי הידיעות המלאות על טיבם של מזונות ואיך אנחנו אמורים לאכול. אני ממליצה לקבל ליווי והנחייה בניקוי גוף פרטי בבית, כי אני רואה שכשאדם סוחט בעצמו את המיצים המזינים אותו בצום, שכשאדם עושה לעצמו חוקן ומתאמץ לשחרר פסולת ישנה ודביקה, שכשאדם לוקח את עצמו לפעילות גופנית וכשאדם נותן לעצמו מנוחה – חייו משתנים!

האדם, הופך לבעל הבית, על בחירותיו ומנהגיו, האדם גם יודע בתקופות שהוא סוטה מן התלם, שיש לו את כל הכלים לחזור, האדם מבין שבריאות זה לא ארוע עונתי אלא יום יום פשוט, שמאפשר לסטיות מן התלם להיות תקניות.

אפשר לקבל עזרה, הדרכה והנחייה בתחילת הדרך ובכל אחת מצמתיה, זה לא סותר את ההליכה העצמאית בדרך, אפשר לפנק את עצמנו בטיפול וסדנא, אבל ככל שאנחנו לוקחים אחריות אישית על האקולוגיה הפנימית והסביבתית של עצמנו ומורידים אותה לרמת המעשה, ככל שאנחנו "הולכים את דברנו" אנחנו מתחזקים וגדלים, ויכולים להעניק גם לאחרים. אני מתפללת לחברה של אנשים המתנסים וחווים את דרכם בתזונה בריאה, נקיון הגוף ותנועה.

כותבת המאמר היא מורה למזונות על וניקוי גוף, בעלת חנות אינטרנטית למזונות על וספרון מתכונים אינטרנטי.

אתם כאן: Home מאמרים walk your talk
יעל פלס, בניית אתרים כל הזכויות שמורות לקארונה, סדנאות ומוצרים לאורחות חיים בריאות