קארונה, סדנאות ומצרים לאורחות חיים בריאות

צרו קשר: 052-5613246 | קארונה ירון | קיבוץ בית קשת

איכותו של ניקוי הגוף בסתיו

הסתיו, לפי הרפואה הסינית, מגיע אחרי הקיץ, אחרי שיא ההתפשטות וההתרחבות שהחום יוצר. אחרי הבשלתם של הפירות והחצנתם של כל תוצאות מעשינו. איך ממשיכים מכאן? התרחבנו, התפשטנו, נתנו את פירות עמלנו לעולם?

הסתיו מביא איתו את הכוח לאסוף מהקצוות את האנרגיה ולהניעה למרכז, לליבה, בתנועה שמוותרת על המיותר ואוספת את זרע הכוונה למחזור חיים הבא.אם נסתכל על עץ הרי שבקיץ הוא נתן את פירותיו, בסתיו השיר אותם וחשף את הזרע שבתוכם אל האדמה בתקווה שייזרע וימתין לגשמי החורף.

ניקוי גוף בסתיו הוא ממש mast  בזרימה הטבעית של השנה, ואנחנו החיים בלוח שנה עברי מוסיפים לזמן הזה את ראש השנה ויום כיפור ועשרת ימי תשובה שביניהם. עכשיו, כשהקיץ הופך למהביל ולח, זהו הסימן לפי הרפואה הסינית לסיומו של הקיץ, הזמן לחשוב ולהערך לעונה הבאה בחוכמה, כדי לנצל את האיכות שלה להעצים גלגל חיים נוסף, שתהה עלינו השנה הבאה חדשה ומפותחת יותר.

האיברים המקושרים לסתיו הם הריאות, העור והמעי הגס, שלושת הגשרים בין הפנים והחוץ של הגוף, המייצרים תנועה שאוספת אנרגיית חיים אוניברסלית אל הפנימי, מתמירה אותה לאישי, ומשחררת את המיותר מתהליכי התמרתה בגוף: גזים רעילים ננשפים, כימיקלים שאין בהם צורך מיוזעים, סיבים ופסולת ניתנים בצואה.

בתהליכי ניקוי סתיו יש לשים דגש על ניקוי הראות, העור והמעי הגס בטכניקות שונות ועל הזעה מוגברת. בעזרת תירגולים פיזיים, צמחים המיועדים לכך, חוקנים, סאונות, הברשות עור, תרגילי נשימה. כמו כן יש לשים את כל תשומת הלב על הפעילות הנפשית הקשורה באברים אלה: פעילות של שחרור וויתור על אנרגיית חיים שלא הפכה לכוח אמיתי שמניע אותי אל החדש. מנהגים ופעולות, רגשות, מחשבות ותפיסות עולם.

בקיץ האינדיאני החל כעת יש ליצור הכנה לניקוי על ידי הקלת התפריט היומי ממזונות יוצרי ליחה: חלב, עמילן, סוכר מעובד, שמנים מזוקקים, פירות מקולפים ואגוזים קלויים. הירקות העמילניים הם: גזר מבושל, תירס, בטטות, תפוח אדמה, דלעת, דלורית, ערמונים, גזר לבן ולפת. יש להפסיק עישון מכל סוג שהוא, הפוגע בריאות, יוצר ליחה ומחליש את התמרת אנרגיית החיים האוניברסלית לפנימית ואישית.

השעה ביום המקושרת לאנרגיית הסתיו היא שעת שקיעת השמש. גם כאן יש שיא של מופע אורות וצבעים בשמיים, התרחבות והתפשטות, וגם כאן עולה השאלה: איך מתוך השיא בתנועה החוצה נאספת האנרגיה פנימה ומחזקת את המרכז? רגש העצבות המעודן שמלווה את ההתבוננות בשקיעה הוא התדר של הסתיו, של הריאות, של המעי הגס ושל העור, זהו התדר של פרידה של וויתור ושחרור המיותר, וזה התדר שבו ניתן להשתמש בניקויי גוף ונפש בסתיו.

אתם כאן: Home מאמרים איכותו של ניקוי הגוף בסתיו
יעל פלס, בניית אתרים כל הזכויות שמורות לקארונה, סדנאות ומוצרים לאורחות חיים בריאות