קארונה, סדנאות ומצרים לאורחות חיים בריאות

צרו קשר: 052-5613246 | קארונה ירון | קיבוץ בית קשת

"ללא חומרים משמרים"

בוודאי נתקלתם באמירה המפתה "ללא חומרים משמרים" המעטרת מזונות מתועשים וקונה אותנו מידית, כי גם לקנות אוכל כמעט מוכן, וגם לדעת שלא הכניסו בו כימיקלים, עושה לנו הרגשה טובה, יופי מישהוא מקל לנו את החיים.

אולם אם נסובב את המוצר לתווית האחורית נתקל ברוב המקרים בביטוי "שמנים צמחיים מוקשים" שיישמע לנו לא פוגעני כי מה כבר יכול להיות מזיק בשמנים מן הצומח? אז הקשו אותם קצת, בסדר גם השמן קוקוס שלי מתקשה בחורף.

מדובר, חברים, בחומר מסוכן ביותר שאפילו חיידקים ובקטריה אחרת לא רוצים להתקרב אליו, וכך ניהיה חומר משמר מועדף. זהו שומן צמחי, שבעזרת חימום אדיר והטחת מימנים לתוכו מפרקים בו קשרים כפולים בין פחמנים, מייצבים אותו כרווי מימנים, אבל אופס, זאת לא היתה הכוונה המקורית של המשורר, גם מעוותים את חומצות השומן בתוכו למצב טראנס. חומצות שומן טראנס אלה שוקעות בכלי הדם ומצרות אותם ומעלות את הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי.

השומן הזה, מעלה את הכולסטרול הרע ומוריד את הכולסטרול הטוב בגדול ומעלה את הסיכון למחלות כלי דם ולב, השומן הזה מעלה את רמות הדלקתיות בגוף גבוה, פוגע בפוריות האשה, בזכרון, בכבד, מעלה סיכון לסרטן השד, יוצר דכאון ועצבנות.

כל מוצר תעשייתי חשוד בו כל עוד מוכח אחרת. גם האמירה "שומן צמחי מוקשה חלקית" זה זה. כל מוצר עם מרגרינה זה זה: בצק עלים, עוגות, עוגיות, מלוואח, חטיפים ומאפים קנויים. המנעו לחלוטין!

 

 

 

אתם כאן: Home מאמרים "ללא חומרים משמרים"
יעל פלס, בניית אתרים כל הזכויות שמורות לקארונה, סדנאות ומוצרים לאורחות חיים בריאות