קארונה, סדנאות ומצרים לאורחות חיים בריאות

צרו קשר: 052-5613246 | קארונה ירון | קיבוץ בית קשת

מאמרים

גוף ונפש בתזונה בריאה וניקויי גוף

אני זוכרת את הרגע ההוא, בשנת 2002, בצום המיצים הראשון בחיי: שכבתי על מיטת קולמה מעסה את בטני במרץ, בעוד מים שוטפים אותי מבפנים, נחושה להפטר מרעלים שנדבקו בתוך גופי. לפתע עלה בי זכרון ילדות חי: הנה אני לצד אימי שולה שניצלים בעודם מיטגנים במחבת ו"טורפת" אותם בתאווה. ברגע שעלה הזכרון, השתחרר מגופי גוש שחור, פלופ....ברגע שאחריו ידעתי שאינני זקוקה למדע להוכחת הקשר בין הגוף והנפש, אני היא ההוכחה.

לאורך שנים של ניקויי גוף ורכישת כלים לאורחות חיים בריאים, תמיד נדהמתי, שרגע לפני שחרור הרעלים, אני מזוהה לחלוטין עם נרגנות ורגשות כעס, מאמינה בכל ליבי שמישהוא לא בסדר, ומוצאת צידוקים לפרוש מתהליך ניקוי הגוף. באותה מידה, רגע לאחר שחרור הרעלים, אני קלה, שמחה, נדיבה וצוחקת על עצמי שהאמנתי לרעילות שהשתחררה דרך הרגש והמחשבה.

החוויות הללו ברורות ובוטות בתהליך צום וניקוי גוף, אך מתבהרות יותר ויותר בחיי היומיום אצל מי שמקפיד על מזונותיו, תרגול הגוף, הזנת הנפש, תפילה ומדיטציה. איזה מחשבות ורגשות עולות בעקבות אכילת בשר/חלב/קפאין/סוכר/מלח/גלוטן? איזה מחשבות ורגשות עולות בעקבות מזון שטוגן או נאפה ארוכות? מה מתחולל בקרבנו בעקבות עישון? מה ההבדל בתחושת הנפש לאחר אכילת מזון טבעי ואורגני?

התשובות לשאלות אלה באות בגופנו ונפשנו ואיננו זקוקים למחקרים להוכיחן. הן מולידות את ההבנה שהחומרים הכימיים בגופנו נותנים דלק לחומרים האתריים בנפשנו, ושהחומרים האתריים בנפשנו מולידים רעב אל חומרים פיזיים בגופנו. זהו מעגל שמעצים את עצמו. לא פעם חוויתי שבהיותי בסדנאת תרפיה רגשית ופתרתי סבך פסיכולוגי קדום, השתוקקתי לארוחה צמחונית פשוטה וקטנה. האחדות והמעגליות בין הגוף ונפש מעצימות את הבחירות הבריאות בכל הרבדים. אנחנו מרגישים טוב ובוחרים בטוב להזין אותנו.

כשאנחנו בריאים ומרגישים טוב, אנו מקרינים טוב על סביבתנו, ומתחילים להבין את האחריות כלפי העולם בהזנת עצמנו, בניקוי עצמנו, והמעגל בין גופנו ונפשנו מתרחב ומכיל את כל העולם בתוכו. משהבנו את הקשר בין טיב מזוננו ואיכות מחשבתנו, התפננו להבין את הקשר בין טיב מזוננו ופעולתנו בעולם, בנתינה ובקבלה שלנו, ובהקרנת המחשבות והרגשות שעולות בנו.

משהשגנו בריאות בגוף ובנפש, אנחנו מפנים מקום לכמיהה אל האלוהי, זהו המקום שהתרוקן מתאוות בשרים והתמכרויות לנגטיביות בגוף ובנשמה, האלוהי, לפי הבנתי ונסיוני, מתנהל בדרכו המסתורית, אך נמשך אל כלים בריאים ונקיים, וכל שיש בידנו לעשות זה להזמין אותו.....

 

אתם כאן: Home
יעל פלס, בניית אתרים כל הזכויות שמורות לקארונה, סדנאות ומוצרים לאורחות חיים בריאות