קארונה, סדנאות ומצרים לאורחות חיים בריאות

צרו קשר: 052-5613246 | קארונה ירון | קיבוץ בית קשת

מאמרים

מה זה מזונות על?

מה זה מזונות על?החיים המודרנים מלאים, רבי פנים ואינטנסיביים. כולנו משתתפים במשפחות, בקריירות, ברשתות חברתיות, מתאמצים לשמור על בריאות הגוף והנפש ונמצאים בתהליכי התפתחות. אנחנו צריכים תזונה משובחת שתניע אותנו, תחסן אותנו, תפרה ותגדל אותנו. עייפנו מאכילת מזונות משמינים ומרעילים. הגענו לקצה המיאוס בנטילת וויטמינים, מינרלים ואנזימים מקופסלים. אנחנו צריכים הזנה וריפוי מן הטבע, עם קשר ישיר לאדמה, לאור השמש, לרוח ולגשם. אלה הם מזונות העל

ישנם מזונות עלי אדמות נוגדי חימצון או בלעז אנטי אוקסידנטים, והם מצמיתים את הרדיקלים החופשיים, ומונעים את תהליך החימצון.הרדיקלים החופשיים נמצאים בזיהום האויר והמים והאדמה וכשהם עוברים בגופנו הם "גונבים" אלקטרונים שחסרים להם ולכך אנו קוראים תהליך החימצון והוא שעומד בבסיסן של מחלות והזדקנות רקמות הגוף.

אנו שומעים יותר ויותר על מזונות נוגדי חימצון כמו שמן זית, רימון ואוכמניות ומתחילים לשמוע על מזונות על, שהם גם נוגדי חימצון חזקים וגם מאגרי וויטמינים ומינרלים מרוכזים


רובם מכילים את כל חומצות האמינו ההכרחיות לבניית חלבון שלם, חלקם מכילים אומגה 3  ברזל ובי 12, כלורופיל וקו אנזימים.

בחלקם מתקיימים בו זמנית וויטמינים מסיסים במים וויטמינים מסיסים בשמן, חומצות שומן חיוניות למוח, חומרי חיסון, בחלקם יש חומרים נוגדי סרטן וחומרים שמאיצים בנייה מחודשת ובריאה של תאים והבשורה הטובה ביותר היא שהם מתעכלים ונספגים בגוף בקלות כי הם עשירים בסיבים ואנזימי עיכול.

 

מזונות העל מתחלקים לאצות,נבטים, זרעים, מוצרי דבורים, פירות וגם שורשים וקליפות עצים מהאמאזונאס. יש ללמוד עליהם ולשלב אותם בתפריט הימויומי במנות מדודות מכיוון שהם רבי עוצמה. נתקלתי במטופלת שהרבתה במזונות על ושיבשה את איזון בלוטת התריס ולכן אני ממליצה להיכנס לתחום דרך מורה בקיא.

אתם כאן: Home
יעל פלס, בניית אתרים כל הזכויות שמורות לקארונה, סדנאות ומוצרים לאורחות חיים בריאות